LYL Krila eļļa

Svarīgākie ieguvumi, ko mūsu organismam dod krila eļļa

 • Uzlabo prāta darbības funkcijas bērniem un pieaugušajiem
 • Uzlabo sirds un asinsvadu sistēmas stāvokli
 • Nodrošina veselīgas locītavas un palīdz locītavu slimību atveseļošanā
 • Mazina asinsspiedienu
 • Nozīmīgi samazina holesterīna līmeni
 • Palīdz pārvarēt depresiju
 • Ātri un pamanāmi uzlabo nagu un matu veselību

Krila eļļas unikālās īpašības

 • Omega 3 vispilnīgākajā formā
 • Krila eļļas sastāvā esošā Omega 3 ir 25 līdz 40 reizes efektīvāka kā zivju eļļa
 • Krila eļļas sastāvā esošā Omega 3 uzsūcas organismā vairāk kā par 98%
 • Krila eļļa satur ievērojamu daudzumu astaksantīna (dabīgs antioksidants)- spēcīgāko no zināmajiem imūnsistēmas balstiem, kas ir 400 reizes spēcīgāks par vitamīnu E un 25 reizes par karotīnu
 • Krilu (Euphasia Superba) iegūst tīrākajos pasaules ūdeņos, līdz ar to tas ir pilnīgi tīrs no radioaktīviem un citiem ķīmiskiem piemaisījumiem
 • Augstās astaksantīna koncentrācijas dēļ krila eļļai praktiski ir izslēgta oksidēšanās (bojāšanās) iespēja, un šajā rādītājā tas pārspēj jebkuru zivju eļļu vairāk kā 200 reizes (atkarībā no astaksantīna koncentrācijas)
 • Krila eļļa, atšķirībā no zivju eļļas, nerada  atraugāšanos un pēcgaršu, pat lietojot to tukšā dūšā. Tai nav nepatīkamā zivju smaka un garša

 

Krila eļļa vairāk kā par 35% samazina PMS simptomus

Dubultaklajos klīniskajos pētījumos, kas veikti pēc kompānijas Neptune pasūtījuma, konstatēts, ka krila eļļas lietošana nozīmīgi samazinājusi vairākus PMS problemātikos rādītājus. Pētījumā piedalījās 70 sievietes, kam konstatēts PMS. Pētījuma dalībnieces 90 dienas lietojušas vienu gramu krila eļļas. Otrai grupai doti tikai placebo līdzekļi. Svara pieaugums samazinājies par 29,3% (placebo grupā 15%), Vēdera sāpes samazinājušās 33,8% dalībnieču (placebo grupā 20%) un depresija samazinājusies par 39, 1% (placebo grupā 12,5%). Pētījums publicēts: Sampalis F., et al. Altern Med Rev 2003, 8(2):171-179 lpp.

Krila eļļa ievērojami paaugstina augsta blīvuma (t.s. labo) holesterīna rādītājus

Dubultaklajos klīniskajos pētījumos, kas veikti pēc kompānijas Neptune pasūtījuma secināts, ka krila eļļa ievērojami paaugstina HDL vai t.s. labā holesterīna (augsta blīvuma) rādītājus asins plazmā. Pētījumos, kas veikti 2004.gadā secināts, ka pēc 3 mēnešu krila eļļa lietošanas ar devu 3 grami dienā, augsta blīvuma holesterīns (ABH) asins plazmā palielinājās par 59.6% tiem, kas bija lietojuši zivju eļļu šis rādītājs bija tikai 4.2%. Šis pētījums ir ļoti nozīmīgs, jo uzskatāmi pierāda, ka krila eļļas Omega3 fosfolipīdu veidā daudz vieglāk nokļūst plazmā un, paaugstinot ABH, samazina kardiovaskulāro slimīgu risku. Pētījums publicēts: Bunea R., et al, Altern Med Rev 2004, 9(4):420-428 lpp.

Krila eļļa palielina dekosaheksaēnskābes (DHS) līmeni smadzenēs

Kompānijas Aker Biomarine AS organizētajos krila eļļas pirms klīniskajos pētījumos konstatēts, ka tā nozīmīgi palielina dekosaheksaēnskābes (DHS) līmenī smadzenēs. Krila eļļa satur Omega 3 taukskābes kas ir piesaistītas jūras fosfolipīdiem. Pētījumā konstatēts, ka Omega 3 no zivju eļļas, kas satur Omega 3 triglicerīdu veidā neuzrādījā nekādus DHS līmeņa paaugstinājumus. Pētījumu veica starptautiski atzīta pētnieku grupa Itālijā dr. Sebastiano Banni un Vincenzo Marzi uzraudzībā. Pētījumi veikti izmantojot Zucker žurkas. Konstatēts, ka krila eļļa paaugstina DHS klātbūtni smadzeneņu fosfolipīdos par 22%, turpretī zivju eļļa šo rādītāju samazināja par 1%. DHS līmeņa paaugstināšana smadzenēs ir svarīga vispārējo smadzeņu funkciju uzlabošanai un dažādu slimību profilaksei. Šie pētījumi vēlreiz apliecina, ka Omega 3 taukskābēm fosfolipīdu formā ir citi efekti un tās labāk un daudz savādāk izmantojas organismā, kā Omega 3 triglicerīdu formā, kā tās ir zivju eļļās. Šis pētījums ir publicēts International Dairy Journal, Volume 20, Issue 4, 231-235 lapaspusēs.

Krila eļļa samazina artrītu

Kompānijas Aker Biomarine AS organizētajos krila eļļas pirms klīniskajos pētījumos ar dzīvniekiem atklājies, ka tā nozīmīgi samazina artrītu. Krila eļļa lielāko daļu Omega 3 polinepiesātināto taukskābju satur fosfolipīdu formā, turpretī zivju eļļa tauku vai triglicerīdu veidā. Šajā pētījumā secināts, ka arī zivju eļļa uzrādījusi pozitīvus efektus, taču mazākus kā krila eļļa. Pētījumu veica pētnieks, Medicīnas zinātņu doktors biozinātnēs un neiroloģijā, Ness Ziona no Izraēlas. Artrītu izraisīja pelēm iedarbojoties ar kolagēnu. Dažādus dzīvniekus pēc tam pakļāva bez omega 3 diētai un diētai ar krila eļļas un zivju eļļas Omega 3. Diētas beigās artrīts bija samazinājies par 26% tām, kas lietoja uzturā zivju eļļu un par 47% tām, kas lietoja krila eļļu! Šo pētījumu rezultāti apstiprina jau iepriekš veiktos, kuros tika secināts, ka krila eļļas Omega 3 forma var ļoti palīdzēt cīņā artrītu. Tie arī pierāda, ka fosfolipīdu formas Omega 3 ir pat divas reizes efektīvāks par tauku formas Omega 3.

Krila eļļa daudzkārt labāka par zivju eļļu

Krila eļļas Omega 3 fosfolipīdu formā sniedz ievērojami labākus rezultātus tauku daudzuma samazināšanā sirdī un aknās kā Omega 3 no zivju eļļas. Tas ir secināts jaunākajā pirms klīniskajā pētījumā, ko organizējusi biotehnoloģiju kompānija Aker Biomarine AS. Pētījumus veikusi starptautiski atzīta izpētes grupa Itālijā dr. Sabastiano Banni un dr. Vincenzo Di Marzo vadībā. Krila eļļas efekts tika pārbaudīts uz zucker žurkām, kas bija aptaukojušās. Ir ļoti nozīmīgi uzvērt, ka rezultāti, kas tika sasniegti bija nevis nedaudz, bet daudzkārt labāki attiecība uz krila eļļu. Tā uzrādīja daudzkārt labākus rādītājus kā zivju eļļa. Aptaukošanos sirds apvidū, krila eļļa samazināja par 42% turpretī zivju eļļa tikai par 2%. Palielinātstauku daudzums sirdī ir kaitīgs sirds funkcijām, tāpēc ir svarīgi to samazināt un uzturēt šādā formā. Tauku daudzums aknās krila eļļas gadījumā tika samazināts par 60%, bet zivju eļļas gadījumā tikai par 38%. Augsts tauku daudzums aknās pasliktina aknu funkcijas. Tas var novest pie samazināta insulīna jūtīguma, kas rezultējas 2. tipa diabētā. Pilns pētījuma teksts atrodams “Journal of Nutrition” Volume 139, Number 8, August 2009.

Krila eļļa novērš aknu aptaukošanos un mazina metabolisko sindromu

Jaunākais kompānijas Aker Biomarine AS organizētais pētījums apliecina to, kas iepriekš jau ticis novērots – krila eļļa ļoti nozīmīgi mazina aknu aptaukošanos un palīdz cilvēkiem, kas cieš no metaboliskā (gremošanas) sindroma. Pirmsklīniskajos pētījumos ar pelēm, kas tika barotas ar augstu kaloriju daudzumu saturošu uzturu, secināts, ka tauku un holesterīna daudzums aknās tām nozīmīgi palielinājās. Otra peļu grupa tika barota ar mazkaloriju diētu un tām nekas tāds netika novērots. Pirmajām pelēm tika dota krila eļļa, kā uztura sastāvdaļa un tām nozīmīgi samazinājās holestrīna un tauku daudzums aknās.

Biežāk uzdotie jautājumi:

 

Vai krila eļļu var lietot grūtniecības laikā?

Krila eļļu ir ieteicams lietot grūtniecības laikā, īpaši svarīgi tās lietošana ir tieši otrajā un trešajā trimestŗī, kad bērniņam veidojas smadzenes. Papildus daudziem citiem ieguvumiem un tam, ka Omega 3 veido šūnu apvalku, pētījumos secināts, kkrila eļļa nozīmīgi paaugstina dekosaheksaēnskābes (DHS) līmeni smadzenēs.

 

Vai varu lietot krila eļļu, ja man ir alerģija pret vēžveidīgajiem vai zivīm?

Viennozīmīgi krila eļļu nevajadzētu lietot, Ja ir alerģija pret vēžveidīgajiem. Gadījumā, ja ir alerģija pret zivīm, ieteicams konsultēties ar ārstu pirms lietošanas, vai izmēģināt tās lietošanu ārsta – speciālista uzraudzībā.

 

Vai krila eļļu var lietot, ja baro zīdaini ar krūti?

Krila eļļu ir ieteicams lietot grūtniecības laikā, īpaši svarīgi tās lietošana ir tieši otrajā un trešajā trimestŗī. Krūts barošanas laikā krila eļļas lietošanai nav nekādu ierobežojumu, gluži pretēji, vērtīgās EPS/DHS taukskābes nonāks arī bērna organismā.

 

Cik krila eļļas kapsulas dienā jālieto pieaugušajiem un bērniem?

Pieaugušajiem pirmajā mēnesī ieteicams lietot 2 kapsulas dienā pēc ēšanas no rīta vai vakaros (vienalga abas uzreiz vai 2 reizes dienā) pēc tam 1 kapsulu dienā. Kā pēc jebkuru uztura bagātinātāju lietošanas nav ieteicams dzert kafiju vai vislabāk lietot krila eļļu pēc vakara maltītes, kad kafiju parasti vairs nedzer. Bērniem atkarībā no vecuma no 1 kapsulas dienā līdz 1 kapsulai 3 dienās.

 

Kurā tirdzniecības vietā varētu būt zemāka cena?

Zemākā cena ir LYL autorizētajā internetveikalā www.well24.eu

 

Kā man krila eļļas kapsulu iedot bērnam, kurš nevar vai nemāk norīt kapsulu?

Šādos gadījumos ieteicams kapsulu pārdurt (tā ir mīksta gēlkapsula) un izspiest eļļu tējkarotē kur iepilināts nedaudz ūdens. Ūdens nepieciešams, lai eļļa nepieliptu pie karotes.

 

Cik ilgi krila eļļu var lietot bērni un pieaugušie?

Krila eļļas lietošanai nav nekādu ierobežojumu laika ziņā, respektīvi, jo biežāk un ilgstošāk to lietosiet, jo labāk veselības profilaksei vai iespējamu problēmu risināšanai, jo mūsu organisms saņem daudz par maz Omega 3 taukskābju no uztura līdz ar to nepieciešams to uzņemt papildus. Krila eļļa ir labākais un efektīvākais šobrīd zināmais Omega 3 avots.

 

Vai krila eļļa pazemina asinsspiedienu?

Krila eļļa nepazemina asinsspiedienu, taču novērots, ka asinsspiediena rādītāji normalizējas (ja ir bijuši paaugstināti vai pazemināti). Holesterīna šķīdināšanas un plazmas uzlabošanās dēļ vielmaiņa un asinsrite uzlabojas un līdz ar to asinsspiediens normalizējas.

 

Vai krila eļļu var lietot kopā ar alkoholu vai nākamajā rītā pēc alkohola lietošanas?

Krila eļļai nav nekādu ierobežojumu lietošanai kopā ar alkoholu, pēc vai pirms alkohola lietošanas. Ņemot vērā, ka ir novērots, ka pēc krila eļļas lietošanas uzlabojas asinsrite un vielmaiņa, tas pat var nākt par labu. Bet, ņemot vērā alkohola negatīvo ietekmi uz veselību, arī krila eļļas lietošana šādos gadījumos var izrādīties veltīga vērtīgā produkta izšķiešana.

 

Arī Jūs varat uzdot jautājumus par Krila eļļu un mēs ar prieku atbildēsim.
 

Informācija iegūta no www.pvd.gov.lv un www.lyl.eu